Zwrot podatku z Norwegii – to możliwe!

Norwegia jest krajem, do którego wyjeżdża coraz więcej osób poszukujących stabilnego zatrudnienia na lepszych niż w Polsce warunkach. Nic w tym dziwnego. Dlaczego?

W Skandynawii żyje się lepiej, a obowiązujące w tym kraju standardy pracy zasługują na najwyższe rekomendacje.

Wiele wyjeżdżających osób zastanawia się jednak, w jaki sposób odzyskać podatek za przychody uzyskane w Norwegii?

Po pierwsze, zarejestruj się!

Każdy legalnie pracuje w Norwegii jest zobligowany do rozliczenia się w urzędzie skarbowym tego kraju. Procedury są dość skomplikowane, dlatego można znaleźć wiele firm, które pomagają swoim klientom przejść przez gąszcz dokumentów i biurokracyjnych etapów, dzięki którym możliwe jest odzyskanie należnych środków, możemy polecić ten adres: http://www.fenixtax.pl. Co istotne, specjalne rozliczenie musi być dostarczone do norweskiego urzędu pracy najpóźniej do końca kwietnia danego roku. Wiele firm informuje również, że osoby, które w poprzednich latach pracowały w Norwegii, a nie ubiegały się o zwrot podatku mogą o takowy wystąpić do 3 lat wstecz. Jest to zatem opłacalne i warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia ekspertów.

Ważny jest również fakt, że każdy Polak podejmujący zatrudnienie w tym kraju powinien najpierw otrzymać pozwolenie na pobyt. Dopiero wtedy może rozpocząć legalną pracę u norweskiego pracodawcy. O zasadach rozliczania podatku z Norwegii można się dowiedzieć więcej na oficjalnej stronie: http://www.skatteetaten.no/pl/International-Polska/.

Zwrot prosto na konto

Dzięki rozeznaniu obowiązujących w Norwegii procedur wyspecjalizowane w zwrotach podatków firmy z dużym sukcesem odzyskują pieniądze swoich klientów. W ten sposób, osoba zlecająca wykonanie takiej usługi może mieć pewność, że po przejściu wszelkich wymaganych procedur należne środki pojawią się na koncie. Jest to szczególnie przydatne dla tych, którzy nie znają języka norweskiego i nie są w stanie samodzielne wypełnić wszystkich potrzebnych dokumentów. Cała procedura jest dość skomplikowana i wymaga dobrego rozeznania obowiązujących przepisów. Chodzi przecież o niemałe pieniądze, więc lepiej zainwestować trochę środków, dzięki którym szybko i bez większych problemów odzyskamy należny podatek.

Dodaj komentarz