Oprogramowanie do faktur

Wystawianie faktur to jedna z podstawowych czynności, którą wykonuje każdy przedsiębiorca. Na szczęście obecnie proces ten trwa zaledwie kilka chwil. Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w dobrej jakości profesjonalny program do faktur. O funkcjonalność dostępnych systemów rozmawialiśmy z przedstawicielem lefthand.pl/pl/subsites/program-do-faktur/ , który zgodził się odpowiedzieć na kilka najczęściej zadawanych pytań.

Programy do faktur cechują się różnym przeznaczeniem i różną funkcjonalnością.

Program do faktur – jaki warto wybrać?

Każdy przedsiębiorca powinien pamiętać, że programy do faktur cechują się różnym przeznaczeniem i różną funkcjonalnością. Wszystkie jednak budowane są w taki sposób, aby użytkownicy mogli dostosować je do swoich indywidualnych potrzeb. Od tego jaki program do wystawiania faktur wybierzemy zależna jest także jego cena. Rynek jest jednak obfity w dużą różnorodność produktów, które do swoich możliwości budżetowych mogą dostosować nawet początkujący przedsiębiorcy.

A co z osobami, które nie są VAT-owcami?

Niewiele osób wie, że nowelizacja z 1 stycznia 2014 r., ujednoliciła kwestię wystawiania dokumentów będących potwierdzeniem zawarcia transakcji. Obecnie pomiędzy rachunkiem a fakturą nie istnieje żadna różnica, dlatego też z dostępnych na rynku programów do faktur mogą korzystać również osoby nie będące płatnikami VAT.

Program do faktur – czy jest niezbędny?

Z punktu widzenia obowiązującego prawa nie istnieją żadne przepisy nakazujące przedsiębiorcom korzystanie z programów do faktur. Niemniej jednak posiadanie dostępu do profesjonalnego systemu pozwala szybciej i sprawniej finalizować transakcję z kontrahentem. Z biegiem czasu i wraz z rozwojem firmy każdy przedsiębiorca dysponuje coraz mniejszą ilością czasu, który może poświęcić na prowadzenie dokumentacji. Korzystanie z programów do wystawiania faktur wydaje się więc być całkowicie uzasadnione.

Eksperci radzą, aby w specjalistyczne oprogramowania zawsze zaopatrywać się u sprawdzonych dostawców.