Czy minimalizm może być przytulny?

Kiedy myślimy o konkretnym stylu, od razu mamy przed oczami pewien, obraz czy schemat.

Tak też było do niedawna z nowoczesnymi wnętrzami utrzymanymi w stylu minimalistycznym.

  • Jeszcze parę lat temu kojarzył się wyłącznie z futurystycznym wyglądem salonu czy też laboratoryjną sterylnością białej i lśniącej kuchni. Dziś minimalizm zmienił swoje oblicze i w niczym nie przypomina surowych, nowoczesnych wnętrz sprzed kilku lat.

Minimalizm dzisiaj oznacza przede wszystkim funkcjonalność i przestrzeń, która powiększa nowoczesne wnętrza mieszkań w blokach. Jest także doskonałym rozwiązań dla modernistycznych domów jednorodzinnych.

Przyglądając się ofercie mebli sklepów meblowych – www, zaskakuje nas bogactwo wzorów i kolorów.
Nowoczesne wnętrza to niezwykłe połączenie różnych kolorów i materiałów, znajdzie tutaj swoje zastosowanie zarówno naturalne drewno, kamień, jak i beton czy stal chromowana. Kolorystyka nie musi być monochromatyczna, wręcz przeciwnie – wskazane są kolorowe akcenty, które jednak nie przytłaczają.

Nowoczesne wnętrza w stylu minimalistycznym mogą być zatem ciepłe i przytulne, a efekt ten można wzmocnić poprzez zastosowanie odpowiedniego oświetlenia, które dodatkowo można zmieniać. W ten sposób inny nastrój uzyskamy podczas spotkania ze znajomymi, a zupełnie inny na samotny wieczór przed telewizorem.